• V školskom roku 2018/2019

• Slávik Slovenska

Dňa 14. mája 2019 sa uskutočnilo okresné kolo známej speváckej súťaže Slávik Slovenska. Každý súťažiaci musel zaspievať dve ľudové piesne. Našu školu v tomto kole reprezentovali žiačky Ela Pipíšková z 3. B a Dorotea Rajská zo 7. C, ktorú hudobne doprevádzal Matej Rajský z 8. A. Žiačky si síce ani jedno z prvých troch umiestnení nevybojovali, chceme im však veľmi pekne poďakovať za vzornú reprezentáciu našej školy.

Putujeme za ľudovou piesňou

Dňa 21. marca 2019 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v speve ľudových piesní Putujeme za ľudovou piesňou. V tretej kategórii našu školu reprezentovala žiačka 7. C Dorotea Rajská, ktorá si síce pódiové umiestnenie v tvrdej konkurencii nevybojovala, napriek tomu však našu školu veľmi vzorne reprezentovala. Ďakujeme za odvahu!

Vianočná radosť

V dňoch 19. a 20. 12. 2018 sme priniesli kúsok vianočnej radosti do Klubu dôchodcov na Prednádraží a na Kopánke. Deti zo 7. a 8. ročníka si pripravili krátke pásmo vianočných piesní, aby tak priniesli vianočnú náladu aj medzi našich starších. Z nejedného oka sa skotúľala slza dojatia a vianočnej nehy. Odmenou nám bol úsmev v tvárach, potlesk a aj nejaká-tá dobrota, ktorú si deti svojím programom vyslúžili.

Požehnané Vianoce a nový rok 2019!

Vianočné piesne a koledy

Dňa 13. decembra 2018 sa uskutočnil 5. ročník súťažnej prehliadky v speve Vianočných piesní a kolied. Súťaže sa zúčastnili aj naše žiačky, ktoré veľmi úspešne reprezentovali našu školu.

Žiačka 7.B Paulína Hajičková obsadila v kategórii sólo spevu krásne 3. miesto a spolu so svojou sestrou Eliškou Hajičkovou z 2.B si ako spevácke duo vyspievali 2. miesto.

Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!