• V školskom roku 2023/2024

Dejepisná olympiáda - 16. ročník

Slovenská komisia dejepisnej olympiády sa rozhodla v šk.r. 2023/2024 zadať v rámci monotematickej časti úlohy týkajúce sa slovenských hradov, zámkov a kaštieľov. Túto zaujímavú oblasť sa rozhodlo bližšie preskúmať, osviežiť si poznatky alebo získať nové informácie 21 žiakov, ktorí sa prihlásili do školského kola DO. Po školskom kole (30.11.2023) do okresného kola (05.02.2024) postúpilo 6 žiakov v jednotlivých kategóriách a umiestnili sa nasledovne:

1. 8 miesto. (v kat. C) - P. SUCHOŇ (9.B)

2. 5 miesto (v kat. F) - R. REMENÁR (6.A)

3. 9. miesto (v kat. E) - H. REMENÁROVÁ (7.D)

4. 9 miesto (v kat. F) - M. GVIZD (6.A)

5. 15. miesto (v kat. D) - M. I. ŘEŘICHA (8.B)

6. 16. miesto (v kat. E) - J. KAHANÍKOVÁ (7.A)

Do krajského kola to však nestačilo. O slovenských hradoch, zámkoch a kaštieľoch získali zaujímavé poznatky pretože sa naozaj svedomito pripravovali a veríme, že aj budúcoročná DO našich žiakov zaujme a tešíme sa na ďalší ročník a ich účasť.