• Šmolkovia - magický svet v Bratislave

Dňa 20.3. sa žiaci 1.B. a 2.A. zúčastnili atraktivnej interaktívnej výstavy Šmolkovia - magický svet v Bratislave. Dozvedeli sa, ako celá rozprávka vznikla, ale aj rôzne zaujímavosti o jednotlivých postavách. Deti upútali krásne nasvietené rôznofarebné atrakcie, z ktorých množtvo si mohli priamo vyskúšať, preliezť, či zatancovať si so Šmolkami. Zážitkom pre ne bola aj možnosť vyskúsať si virtuálnu realitu.

• Svetový deň vody

Aj naši prváci si uvedomujú dôležitosť vody na našej planéte a počas dnešného dňa sa venovali viacerým zaujímavým aktivitám. Naučili sa, že mať prístup k pitnej vode nie je samozrejmosť.

Skúmali vodu, filtrovali, sledovali na príbehu cestu kvapky vody.

• Vedecké centrum Vida

Dnešná exkurzia vo vedeckom centre Vida v Brne bola plná nových poznatkov, zážitkov, súťaží a zábavy.

Žiaci sa oboznámili s fungovaním vesmírnych a fyzikálnych zákonov, stavbou ľudského tela, spoznali sme princípy informačno - komunikačných technológií, mikrosvet a iné.

• Ponožková výzva

21. marec je Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom sme prejavili aj na našej škole obutím ponožiek rôznych farieb. Rôznofarebné ponožky sa stali symbolom Svetového dňa Downovho syndrómu preto, lebo chromozóm má tvar ponožky. Dátum 21.3. je taktiež symbolický, pretože ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac. Namiesto dvoch ich majú až tri.

Štvrtok 28. 3. 2024