• Beseda s nevidiacim knihovníkom

Dňa 23. 4. 2024 sa žiaci 4. D zúčastnili besedy s nevidiacim pracovníkom krajskej knižnice - PhDr. Júliusom Bartekom. "Ujo Julko" deťom porozprával, ako sa vysporiadal so svojim handicapom - slepotou, ako študoval a začlenil sa do spoločenského života. Ukázal im rôzne pomôcky, ktoré pomáhajú nevidiacim zlepšiť kvalitu života - napr. kolortest, hmatové pexeso, ilustrované knihy pre nevidiacich a zvukové knihy.

• Cesta do Malajzie s Illy

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka mali možnosť si precvičiť angličtinu a virtuálne pocestovať do Malajzie s Illy, lektorkou, ktorá im prišla porozprávať o svojej rodnej krajine. Žiaci sa presvedčili, že je to krajina plná zaujímavostí, farieb a chutí a tiež sa utvrdili v tom, že učiť sa cudzie jazyky je super.

• Spoločenstvo včiel nielen s učebnicou v ruke

Druháci sa už tradične učia na hodinách prvouky o spoločenstve včiel. Vpiatok 19. apríla preto do triedy 2.A prijal pozvanie jeden z rodičov žiakov, pán včelár Ladislav Duboš. Deťom priblížil svojim rozprávaním zaujímavosti zo sveta včiel, priniesol na ukážku včelí úľ, rámiky s medzistienkami, ochranné kukly a mnoho iných zaujímavých vecí. Význam včiel pre nás ľudí a celú planétu je nesmierny a s blížiacim sa Dňom Zeme je táto téma ešte viac aktuálna. Veríme, že deti si zo stretnutia zapamätajú čo najviac cenných informácií. Ďakujeme!

• Deň Zeme

O Deň Zeme sa tento rok na druhom stupni postarali deviataci. Každá trieda sa venuje jednej téme, v ktorej vzdelávajú okoloidúcich žiakov a majú pripravené aj zaujímavé infoletáčiky a aktivity. Učíme sa napríklad neplytvať potravinami, znížiť konzumáciu mäsa a odolať klamlivým, škodlivým reklamám.

• Vidiečanova Habovka

V sobotu 13.4. sa uskutočnilo regionálne kolo v speve ľudovej piesne Vidiečanova Habovka v Špačinciach. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci.

Zlaté pásmo získali:

Tamara Fečková Čegiňová, 2.C

Nina Novosadová, 4.C

Strieborné pásmo si vybojoval

Oliver Královičovi, 2.C

Všetkým účastníkom srdečne gratulujeme a želáme im ďalšie spevácke úspechy.

Streda 24. 4. 2024